İYİ Parti’de Koray Aydın da genel başkanlığa aday

Gazeteci İsmail Saymaz, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in olağanüstü kurultayda yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından,  İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Koray Aydın‘ın adaylığını koyacağını aktardı. 

Saymaz, X hesabından, “Az önce Koray Aydın’la görüştüm. “Siz de genel başkanlığına aday mısınız?” diye sordum. “Evet, ben de adayım” dedi. ” ifadelerini kullandı. 

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu da genel başkanlığa aday olacağını açıklamıştı. 

Ne olmuştu? 

İYİ Parti, 31 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yüzde 3,77 oy aldı. Seçimlerin ardından bazı partililer Genel Başkan Meral Akşener’e “istifa” çağrısında bulundu. İYİ Parti’de olağanüstü kongrenin 27 Nisan’da toplanması kararlaştırıldı. İYİ Parti’nin Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bilge Yılmaz başta olmak üzere, İBB Başkan adayı Buğra Kavuncu’nun da aralarında olduğu birçok isim görevlerinden istifa etmişti.

Akşener, 8 Nisan’da yaptığı açıklamada, yapılacak genel başkanlık seçiminde tekrar aday olmayacağını ilan etti. Akşener, “Seçim sonuçları kapsamında ödediğimiz ve ödediğim bedele razıyım. Geldiğimiz noktada İYİ Parti olarak ismimiz, bugünü kazanmak uğruna yarınları tehlikeye atan kirli pazarlıklarla anılmıyorsa, ben bu bedele razıyım. Bugün İYİ Parti sarsılmış; ama ne iktidarın ne ana muhalefetin ne de 2028 hesapları kovalayan birtakım aktörlerin arka bahçesi olmaya direnmişse, ben bu bedele razıyım” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN – İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu, genel başkanlığa adaylığını açıkladı

TIKLAYIN – Meral Akşener İYİ Parti Genel Başkanlığı’na aday olmayacak

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x