Bitcoin Sert Bir Düzeltmenin mi Eşiğinde? Analistler Açıkladı!

Bitcoin fiyatı Pazartesi günü işlemlerde yeniden gerilemeye başladı. Analistler düzeltme derinleştikçe, daha fazla acının olacağını öngörüyor.

Bitcoin düzeltme modunda!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, Mart ortasındaki zirvesinden %15’in üzerinde düşüş kaydetti. Bu süreçte, Pazartesi sabahı 62.000 doların altını ziyaret etti. Böylece, son on günün en düşük seviyesini görmüş oldu. Stockmoney Lizards takma adlı bir analist, halving sona erdiğini, ancak Bitcoin’in kırmızı mumlar basmaya devam ettiğini belirtiyor. Analist, boğa piyasasının sonunda olmadığımızı söylüyor. Ancak boğaların devam etmeden önce BTC fiyatının 50 bin dolara geri gönderebilecek bir düzeltmeden bahsediyor. Bu bağlamda analist, şunları söylüyor:

Buna üçlü tepe deyin, Wyckoff dağılımı deyin. BTC düzeltme modunda. Bitcoin halving tamamlandı ve yine de Bitcoin kırmızı mumlar basmaya devam ediyor. Bu döngü için bu kadar mı? Özellikle jeopolitik ve makroekonomik durum ışığında pek çok kişi güvensiz Şimdi bazı grafiklere ve göstergelere bir göz atalım.

Kazançtan önce daha fazla acı olacak: 50 bin dolar

Analiste göre, yarım yıllık sağlam kazanımların ardından bir düzeltme gerekli. Savaş, resesyon korkuları, enflasyon ve ETF alımlarının azalması piyasa duyarlılığına katkı sağlıyor. Analistler, 60 bin dolar, 56 bin dolar ve 52 bin dolar seviyelerinde birkaç destek katmanı olduğunu söylüyorlar. Ayrıca, her birinin, üzerindekinin kırılması halinde daha olası hale geldiğini belirtiyorlar.

Tarihsel olarak nötr bir ay olan Mayıs için kısa vadeli görünüm, düzeltme aralığı içinde potansiyel bir yükseliş trendi. Analist, “Piyasa koşulları istikrarlı kalırsa bir kırılma bile mümkün görünüyor. Kötü haberler elbette BTC’yi 50 bin dolarlara doğru itecektir.” diyor.

Bitcoin için bu hafta tetikte olmakta fayda var!

Bu arada, bu hafta Federal Reserve faiz oranı kararını verecek. Beklenenden daha yüksek enflasyon görünümü göz önüne alındığında oranların olduğu yerde kalması muhtemel. Analistlere göre, bu durumun piyasadaki düzeltmeyi hızlandırması olası. Bunu da BTC’yi 60 bin dolarlık en yakın destek seviyesinin altına düşürmesi mümkün.

Bu yüzden ‘CrypNuevo’ takma adlı analist, bu hafta için dikkatli olunmasını tavsiye ediyor. Herhangi bir açık pozisyonla girmeyeceğini belirtiyor. Bu bağlamda analist, “Yükselen enflasyonla birlikte zayıflayan ekonomi mi? FED için en kötü sonuç,” diyor.

Olumlu tarafta ne var?

Kısa vadeli genel hava kasvetli olsa da Glassnode analisti “Checkmatey “e göre işler o kadar da kötü değil. Analist, görünüşe göre bir düzeltmenin ilk işaretinde satış yapacak olan Bitcoin bireysel holder’larının bir kez daha ‘put’ biriktiriyor gibi göründüğünü söylüyor. Glassnode verilerine göre, 1 BTC’den az olan “karides” hesapları ayda 12.200 coin biriktirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x